طرز تهیه: 3 قاشق سوپخوری آب جوش را در ظرفی می ریزیم پودر ژلاتین را رویش می پاشیم و روی بخار آب آن را هم می زنیم تا عمل بیاید .و می گذاریم تا قدری خنک شود.

jellyslice

بیسکوئیت را آسیاب کرد و با کره آب شده خنک و پودر نارگیل مخلوط می کنیم و در قالب مستطیل شکل در ابعاد 20 *30 می ریزیم و با پشت یک قاشق آن را صاف و منسجم می کنیم اگر رول کوتاه سنگین در دسترس بود چند بار روی بیسکوئیت حرکت می دهیم و بعد آن را در یخچال به مدت 30 دقیقه قرار می دهیم سپس پنیر خامه ای را با همزن کمی می زنیم تا قدری نرم شود .

شکر را به آن می افزاییم و دوباره قدری می زنیم تا با یکدیگر مخلوط شوند و بعد روی نان خنک شده می ریزیم .روی آن را با پالت صاف می کنیم و مجددا در یخچال به مدت 30 دقیقه قرار می دهمی تا بسته شود.

پودر ژله را روی آب جوش می پاشیم و بعد ظرف را روی بخار آب قرار می دهیم و مرتب هم می زنیم تا ژله در آب حل شود .ظرف را از روی بخار برمی داریم و صبر می کنیم تا داغی آن گرفته شود و به غلظت کافی برسد.شایان ذکر است که اگرژله شل باشد کناره ها می ریزد و اگر بیش از حد بسته شودروی خامه خوب قرار نمی گیرد.

آن را روی اسلایس می ریزیم و دوباره در یخچال قرار میدهیم تا ژله بسته شود.بعد از سفت شدن ژله قدری پودر نارگیل روی آن می پاشیم

مواد لازم اسلایس توت فرنگی و ژله :

بیسکوئیت :250 گرم آب سرد:4/1 پیمانه
کره آب شده:125 گرم وانیل:کمی
پودر نارگیل :50 گرم توت فرنگی :250 گرم
پنیر خامه ای:250 گرم پودر ژله :200گرم
شکر:50 گرم آب جوش:2 پیمانه
خامه شکل گرفته :300 گرم پودر نارگیل:برای تزئین
ژلاتین :1 قاشق سوپخوری

ارتباط با مجموعه آموزشی شمیلا

shamilaicon2تلفن : 22362473 و 7 - 22087356

آدرس : تهران ، سعادت آباد ، میدان کاج ، سرو غربی ، ساختمان 35، طبقه 4 ، واحد21

آخرین مقالات آموزش آشپزی

shamilaicon3 آموزش ها